Teslimat ve Kargo

1.    Alıcı kargo bilgilerini eksiksiz ve doğru vermekle yükümlüdür.

2.    Alıcının hatalı olarak verdiği bilgiler nedeniyle kargonun iadesinden firmamız sorumlu tutulamaz.

3.    Alıcı kargo paketine yazılması için telefon numarasını ve alıcının ismini vermelidir.

4.    Kargolarımız Yurtiçi kargo ve MNG Kargo sigorta güvencesi ile taşınmaktadır. Bunun yanı sıra siz değerli müşterilerimizin de paketi teslim alırken açarak ürünlerin zarar görmediğini kontrol etmeniz gerekmektedir. Dikkat edilmemesi halinde paketinizin size sağlam ulaştırıldığı kabul edilir. 
Paket ve ürün zarar görmüş ise mutlaka kargo görevlisine tutanak tutturularak ürünün teslim alınmaması gerekmekte ve firmamızla iletişim kurulması gerekmektedir. Tutanak tutturulmadan alınmış hasarlı ürünler firmamızca ve kargo firmasında sağlam ulaştığı kabul edilmektedir.

5.    Kargonun alıcıya ulaşamaması durumunda bıraktığı 3. şahıslar firmamız bilgisi dışında olacağından bu durumdan firmamız sorumlu tutulamaz.

6.    Kargonun alıcıya ulaşamaması, teslim yerinde bulamaması gibi konulardan firmamız sorunluluğunda değildir.

7.    Kargoda yaşanabilecek gecikmeler firmamız sorumluluğunda değildir. Firmamız kargo bilgilerini talep edildiğinde vermekle yükümlüdür.

8.    Teslimat yapılacak yerde kargo şubesinin bulunmaması nedeniyle alıcının merkezi kargo şubesine çağrılması firmamız sorumluluğunda değildir. Kargolar kırsal yerlere ve köylere taşıma yapmamaktadır.

9.    Ürünün zamanında ulaşmaması durumunda iletişim numaralarımızdan bize ulaşılarak paketin takibi yapılabilinir.

10.  Yurtdışı gönderilerde ise fiyat bilgilerinin yanında süreler yazmaktadır. Yurtdışı gönderilerde bazen olumsuz hava koşulları, gümrük kontrolleri kargonun ulaşma süresini uzatmaktadır. Bunu önceden dikkate alınması gerekmektedir. 

11.  Yurtdışı gönderileri PTT Turpex ile 3 gün sonra adrese teslim edilmektedir. 

12.  Gümrük işlemleri kargo firmasına teslim edilirken prosedür firmamızca tamamlanır.

13.  Türkiye sınırlarından çıkan kargonun gümrük işlemleri tarafımızca yapılmasına rağmen bazen ulaşan ülke gümrüğünde incelemeye tabi tutularak vergi çıkartılabilir. Bu durumda bizimle ödeme yapmadan irtibat kurunuz. Bu durumlardan firmamız sorumlu tutulamaz.

14.  Siparişlerinizi kargoda yaşanabilecek gecikmeleri göz önüne alarak veriniz.

15. Dilerseniz siparişinizi hazır olduğunda mağazamızdan da teslim alabilirsiniz.